Uncategorized

Fizyka, 1B4, 08.04.2020r.

Temat: Promieniowanie jądrowe.

Witam !

Proszę zapoznać się tematem lekcji z podręcznika str.150 oraz z materiałem:  https://epodreczniki.pl/a/promieniowanie-jadrowe—i/DKUi7Boju .  Na podstawie tych wiadomości proszę też, o napisanie w zeszycie notatki na podstawie następujących zagadnień:

  1. Właściwości promieniowania jądrowego alfa, beta i gamma.
  2. Wpływ promieniowania na organizmy żywe.
  3. Sposoby powstawania promieniowania.
  4. Przykłady zastosowania promieniowania.
  5. Sposoby ochrony przed promieniowaniem jądrowym.
  6. Zasada działania licznika Geigera – Mullera.

Proszę napisać referat na temat życia i działalności Marii Curie – Skłodowskiej. Prace proszę przesłać mi w dowolnej formie do 22.04.2020r. na dziennik elektroniczny, facebook lub mój adres wizorka@gmail.com.

Powodzenia!

Jak macie jakieś pytania czy wątpliwości służę pomocą (dziennik elektroniczny, facebook i mój adres wizorka@gmail.com).

Wam i Waszym rodzinom życzę zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy !

Pozdrawiam !

M.  Wizor