AktualnościKonkursyZrealizowane

Finał quizu z okazji Dnia Ziemi

Światowy Dzień Ziemi 2021 odbył się pod hasłem: “Przywróć naszą Ziemię”. Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Podczas tego dnia odbywa się wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Należą do nich m.in. sprzątanie świata czy dzień bez samochodu. Tegoroczny Dzień Ziemi był jednak inny z powodu pandemii COVID-19. Obchody tego wydarzenia zostały uczczone głównie za pośrednictwem Internetu, gdzie zaplanowano szereg konferencji, wykładów oraz konkursów dotyczących ochrony środowiska.

My także dołączyliśmy do uczczenia tego ważnego dnia. W naszej szkole został przeprowadzony quiz  wiedzy ekologicznej pod hasłem: ” Dzień Ziemi”. Młodzież zmagała się z pytaniami dotyczącymi tematów ekologii czy ochrony środowiska.

Największą wiedzą wykazał się uczeń klasy 1FTM Mateusz Pawelec – I miejsce

II miejsce – uczeń klasy 1FTM Mikołaj Komarek

III miejsce – uczeń klasy 2B4 Łukasz Wapa

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

Pamiętajcie, Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie. Dbajcie o nią.

Karolina Kalińska
Marta Marecka-Gierej