AktualnościWolontariat

FINAŁ AKCJI „GÓRA GROSZA 2020”

2 stycznia 2020 r. zakończyła się w naszej szkole  akcja „ Góra Grosza”. Była to już XX edycja ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Nasza „góra grosza” to w tym roku 6514 sztuk monet o różnym nominale, od 1 grosza do 5 zł. Wszystkie zebrane monety ważyły 13,5 kg. Po dokładnym przeliczeniu okazało się, że w bieżącej edycji akcji udało nam się zebrać kwotę 256,74 zł. Zebrane grosze to realna pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu.

W przeprowadzenie akcji na terenie szkoły zaangażowali się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego i Rady Wolontariatu: Alicja Szymczak, Marcelina Niścioruk, Ewelina Górska, Patrycja Piątek, Jakub Bzowski, Mateusz Naumczyk, Damian Masłowski i Przemek Soroka. Wszystkim osobom  zaangażowanym w powodzenie akcji a przede wszystkim darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania.

Przypominamy, że w naszej szkole trwa ciągle „Zakręcona akcja” w ramach, której wszystkie klasy zbierają plastikowe nakrętki na rzecz dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Worki na nakrętki są do pobrania w bibliotece szkolnej.

Wszystkim darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Opiekun SU Bożena Kusiuk