Aktualności

Eine On-Line Reise durch Berlin: wirtualna podróż po Berlinie

Zagrożenie epidemiologiczne w naszym kraju zmusiło instytucje kulturalne do zamknięcia swych drzwi przed zwiedzającymi. Rozszerzająca się epidemia koronawirusa zmusiła wszystkich nauczycieli i uczniów do odnalezienia się w nowej, zdalnej rzeczywistości. Czas epidemii spowodował, że trzeba było ograniczyć się do organizacji wycieczek wyłącznie w formie online. W tym trudnym czasie, dla uczniów uczących się języka niemieckiego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu została zorganizowana na żywo wirtualna wycieczka z zawodowym niemieckim przewodnikiem turystycznym Panem Haraldem, który zabrał uczniów w magiczny spacer po Berlinie. To dzięki niemu uczniowie mogli poczuć się jak w dalekiej podróży nie ruszając się nawet sprzed monitora komputera. Uczniowie mieli okazję  zaspokoić ciekawość świata, przekonać się jak wygląda stolica Niemiec. Mieli możliwość zapoznania się z miejscami, zabytkami Berlina, które osobiście zamierzają odwiedzić w przyszłości. Dzięki wirtualnej podróży poznali  historię, klimat oraz architekturę przepięknego miasta. A wszystko przekazane było w przyjemnej i atrakcyjnej formie. Wirtualnie zwiedzili Bramę Brandenburską, Plac Poczdamski, Parlament Niemiecki, Kompleks budynków – Sony Center, Wieżę Strażniczą przy Murze Berlińskim, Dawne Ministerstwo Lotnictwa Rzeszy, Pozostałości Muru Berlińskiego, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Uczniowie doskonalili także umiejętności języka niemieckiego. W trakcie wycieczki przewodnik turystyczny chętnie odpowiadał na wszystkie zadane  przez uczniów pytania.

Spotkanie odbyło się 10 maja o godzinie 16 na komunikatorze Jitsi-Meet i trwało 2 godziny. Warto, choćby dla samej zabawy i rozwijania swoich zainteresowań  spróbować wybrać się w taką wirtualna, internetową podróż.

Organizatorem wirtualnej wycieczki była Justyna Hawryluk