Aktualności

Echa Konstytucji 3 Maja w Moim Regionie

W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Lubelski Kurator Oświaty zorganizował konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej, oddanie hołdu tym, którzy przyczynili się do powstania tego aktu – myślicielom politycznym, posłom na Sejm Czteroletni, przedstawicielom ówczesnego obozu patriotycznego oraz pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub napisanie wiersza poświęconego tematyce Konstytucji 3 Maja. W konkursie wziął udział uczeń naszej szkoły Tomasz Łaganowski, który napisał wiersz  pt. „Ostatnia wola gasnącej Ojczyzny” (w załączeniu). Jury konkursu z 860 nadesłanych prac wyłoniło 12 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych, którzy otrzymali równorzędne nagrody. W tej grupie znalazł się również Tomek.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 15 maja br. na dziedzińcu przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Nagrody i dyplomy laureatom wręczyli m.in. Przemyław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki oraz Beata Mazurek – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Uroczystości  towarzyszyła wystawa prac plastycznych i wierszy laureatów.

Serdecznie gratulujemy Tomkowi i życzymy dalszych sukcesów.

wiersz pt. „Ostatnia wola gasnącej Ojczyzny”: WIERSZ