Uncategorized

E-dziennik dla rodzica- instrukcja

Dlaczego warto?
Konto rodzica na e-dzienniku daje wiele możliwości. Możemy w nim sprawdzić nie tylko oceny naszych dzieci, ale również plan lekcji, frekwencję, uwagi, zapowiedziane sprawdziany czy prace domowe. Rodzic posiadający swoje konto na e-dzienniku może również w łatwy i szybki sposób usprawiedliwić nieobecności ucznia.

Jak to zrobić?- instrukcja „krok po kroku”:

1. Przekazujemy wychowawcy nasz adres-email:

(Warunkiem uzyskania dostępu do konta rodzica na e-dzienniku jest przekazanie wychowawcy swojego adresu e-mail który będzie służył nam jako login. Adres ten można przekazać wychowawcy mailowo, telefonicznie czy też w inny ustalony sposób. Pamiętajmy jednak że oprócz adresu należy podać też swoje imię i nazwisko, aby wychowawca mógł wpisać podany adres mailowy w zakładce odpowiedniego ucznia).

2. Wchodzimy na adres dziennika tj. https://uonetplus.vulcan.net.pl/minrol/:
(Jak tylko wychowawca wprowadzi już do systemu e-dziennika nasz adres mailowy możemy przystąpić do zakładania naszego konta korzystając z linku powyżej. Logując się do e-dziennika pamiętajmy aby zawsze korzystać z tego adresu dziennika. Jest wiele dzienników elektronicznych i ich adresów. Adres dziennika w naszej szkole znajduje się w domenie /minrol).

3. Wybieramy „zaloguj się” a następnie „załóż konto”:

4. Wprowadzamy adres e-mail. Zaznaczamy okienko „Nie jestem robotem” a następnie „Wyślij wiadomość”:
(Wprowadzony przez nas adres e-mail musi być zgodny z tym który podaliśmy wychowawcy).

5. Logujemy się do swojej poczty elektronicznej, odbieramy wiadomość i klikamy w podany w treści link aby nadać hasło:

6. Wprowadzamy nowe hasło:
(W oknie „Aktywacja konta” w polach „Nowe hasło” oraz „Powtórz nowe hasło” wprowadzamy swoje hasło, stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję „Nie jestem robotem” i klikamy przycisk „Ustaw nowe hasło”).

7. To już koniec. 
(Wyświetli się nam podsumowanie operacji. Od tego momentu możemy logować się już do naszego konta rodzica na e-dzienniku).

Strona do logowania:
https://uonetplus.vulcan.net.pl/minrol/

Poniżej zamieszczamy też krótki filmik instruktarzowy: