Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia 2020 roku to 75 rocznica wyzwolenia obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau.

Dzień ten ogłoszony jest Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Ma on przypomnieć o milionach Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej przez hitlerowskie Niemcy. W wyniku hitlerowskiego terroru i ludobójstwa śmierć poniosło około 11 milionów osób, w tym 6 milionów europejskich Żydów.

Chcąc upamiętnić ten dzień w naszej szkole uczniowie klasy I F4R wygłosili w każdej z klas referat na temat zagłady Żydów.

W dniu dzisiejszym cały świat wsłuchuje się w głos ocalałych z Auschwitz, którzy apelują: „My ocaleni, nie chcemy aby przyszłość naszych dzieci wyglądała jak nasza przeszłość – chcemy pokoju dla wszystkich”

Dzień Pamięci o Holokauście jest też dniem dającym nadzieję, że świat może stać się domem dla wszystkich ludzi, miejscem wolnym od nietolerancji i uprzedzeń.

Prezentacja

Prezentacja1