Aktualności

Dzień Otwarty Szkoły

Odwiedziło nas ponad 400 osób

Kolejny raz, tradycyjnie 21 marca zorganizowano w ZSCKR w Jabłoniu   Dzień Otwarty. Odwiedzający nas gimnazjaliści i ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z ofertą i bazą dydaktyczną szkoły, poznać   kierunki kształcenia oraz możliwości rozwijania pasji i talentów. Nie zabrakło także atrakcji: jazdy próbne pojazdami rolniczymi, degustacja wypieków, występy zespołu wokalnego wspólnie z nauczycielami, grill, gorący posiłek w stołówce szkolnej, pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce, to tylko niektóre z nich. Nasi goście mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i uczniami na stoiskach prezentujących kierunki kształcenia oraz zajęcia dodatkowe i praktyki zagraniczne ustawionych w korytarzach szkolnych. Nauczyciele prowadzili krótkie lekcje otwarte a każda z grup uzyskała szczegółowe informacje dotyczące szkoły od oprowadzających nauczycieli i uczniów. Podążając za nimi, zgodnie ze skrupulatnie zaplanowanym grafikiem, uczestnicy spotkania odwiedzili nie tylko sale lekcyjne ale także bibliotekę, warsztaty szkolne, stołówkę i internat.

W tym roku o możliwościach rozwijania zainteresowań, uczestnictwu w dodatkowych kursach i szkoleniach, odbywaniu praktyk za granicą opowiadali nie uczniowie a nasi absolwenci w specjalnie przygotowanej prezentacji. Krótkie filmiki napłynęły do nas nie tylko z Polski ale i ze świata. Tegoroczny Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem. Odwiedziło nas wielu gimnazjalistów i ósmoklasistów ze szkół z powiatów: bialskiego, parczewskiego i radzyńskiego.  Były to szkoły z Parczewa, Wisznic, Jabłonia, Dębowej Kłody, Rossosza, Kodeńca, Przewłoki, Wohynia, Kostr, Rudna i Sosnówki. Byli także rodzice ze swoimi dziećmi. W sumie odwiedziło nas ponad 400 osób. Mamy nadzieję, że przynajmniej z częścią z nich spotkamy się ponownie we wrześniu.