Aktualności

Dzień Dziecka w ZSCKR w Jabłoniu

Mając na uwadze fakt, iż każdy z nas ma w sobie cząstkę dziecka, 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Tego dnia przeprowadzono akcję „Uczę się poprzez uczenie innych”, w której chętni uczniowie pod opieką nauczyciela przeprowadzili lekcje dla swoich kolegów i koleżanek. Za odegranie roli nauczyciela uczniowie zdobyli pozytywne oceny z danego przedmiotu. W wybranych klasach odbyły się zajęcia integracyjne. Dużo emocji wzbudził mecz towarzyski nauczyciele – uczniowie. Nasi pedagodzy okazali się młodzi duchem i ciałem, co pozwoliło im sięgnąć po wygraną.

Dużym sukcesem był też finał zbiórki książek dla dzieci ze Szkole Podstawowej w Jabłoniu. Dzięki ofiarności naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zebrano ponad 120 pozycji, pełnych kolorowych ilustracji bajek, opowiadań i wierszy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami spotkali się z uczniami oraz dyrekcją i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej  im. SGO „Polesie” w Jabłoniu, aby uroczyście przekazać zebrane książki do biblioteki szkolnej. Cieszymy się, że udało się nam wywołać uśmiech na wielu twarzach, bo właśnie z tym kojarzy nam się dzieciństwo i beztroski czas dorastania.

Samorząd Uczniowski ZSCKR w Jabłoniu