Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSCKR w Jabłoniu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, obchodzonego w tym roku 11 lutego, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez psychologa szkolnego. Chętni wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Bezpieczny Internet”. Uczestnicy otrzymali upominki, a zwyciężczynie Wiktoria Lichwirowicz vel Olichwierowicz (I miejsce), Amelia Wołowik (II), Patrycja Makarewicz (III) otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Plakaty konkursowe oraz gazetka informacyjna zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Dodatkowo dla rodziców przygotowano ulotkę z informacjami dotyczącymi zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Uczniowie klasy II PT przygotowali pytania i przeprowadzili wywiad z Panem Tomaszem Bujnikiem, który pracuje w naszej szkole jako informatyk. W jego opinii największym zagrożeniem w sieci są wirusy atakujące niezabezpieczone komputery oraz brak kultury i niska znajomości prawa niektórych internautów. Zdaniem uczniów największym problemem jest hejt, który może skrzywdzić młode i wrażliwe osoby.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie ostrożnie i świadomie korzystają z Internetu i znają zasadę zawartą na jednym z konkursowych plakatów: „Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”.

Anna Gronowska