AktualnościBiblioteka

„CZYTAMY MŁODSZYM” KOLEJNA AKCJA CZYTELNICZA PRZEPROWADZONA PRZEZ UCZNIÓW Z ZSCKR W JABŁONIU

Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i styl wypowiedzi. Są to prawdy ogólnie wszystkim nam znane. Wiedzą o tym również uczniowie naszej szkoły, którzy systematycznie przeprowadzają akcje czytelnicze wśród najmłodszych czytelników. 25 marca 2019 r. w Światowy Dzień Pluszowego Misia nasi uczniowie- Łukasz Wapa z kl. I B4, Janek Niewęgłowski z kl. I B4, Damian Masłowski z kl. I B4, Marlena Trubaj z kl. III MTP i Natalia Iwanejko z kl. III MTP oraz pani Bożena Kusiuk czytali dzieciom przygody Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona i inne bajki, w których głównym bohaterem był pluszowy miś. Były również konkursy z nagrodami. Spotkanie czytelnicze z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej im. SGO „Polesie” w Jabłoniu odbyło się w gościnnych progach Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłoniu.