AktualnościBiblioteka

Cyprian Chudzik finalistą konkursu recytatorskiego i plastycznego

Cyprian Chudzik finalistą konkursu recytatorskiego i plastycznego

Poezji Krystyny Barbary Baj „Tak niewiele chcę mój świecie”

 

 

3 czerwca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Hannie odbył się Konkurs recytatorsko- plastyczny poezji współczesnej Krystyny Barbary Baj, urodzonej w Dołhobrodach. Naszą szkołę reprezentował Cyprian Chudzik z kl. I RT, który został finalistą konkursu, zdobywając główną nagrodę w konkursie recytatorskim i w konkursie plastycznym. W konkursie recytatorskim Cyprian zaprezentował wiersz Krystyny Barbary Baj „Święty Franciszek”. Jury oceniało m. in. wybór i dobór tekstu, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Praca plastyczna Cypriana była interpretacją wiersza poetki pt. „Zachód słońca”. Ucznia do konkursu przygotowała pani Bożena Kusiuk.

Szczególne podziękowania za współpracę ze szkołą i wspieranie rozwoju talentu Cypriana należą się rodzicom ucznia. Cyprianowi gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach.