BibliotekaBiblioteka

BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA- NOC W MUZEUM

Dzień dobry, drodzy czytelnicy,

Chciałabym Wam gorąco polecić udział w Nocy Muzeum, która odbędzie się online, w najbliższą sobotę w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. To właśnie tam znajduje się wystawa poświęcona patronowi naszej szkoły- „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” .Premierowa transmisja online: sobota, 16 maja, godz. 23:00.

 

Uroczystość nadania naszej szkole imienia Augusta Zamoyskiego, miała miejsce 6 czerwca 1998 r.

Tablica upamiętniająca nadanie szkole im. Augusta Zamoyskiego, znajduje się na frontowej ścianie budynku szkolnego.

W uroczystości wzięła udział wdowa po rzeźbiarzu, Helena Peltier- Zamoyska ( na zdjęciu poniżej, czwarta z prawej, w pierwszym rzędzie).

Co roku w miesiącu maju organizowane były w Jabłoniu „Majowe spotkania z Augustem Zamoyskim”, w których nasza szkoła aktywnie uczestniczyła. Dzisiaj mamy inną rzeczywistość- pandemiczną- więc spotkania nie ma- ale warto powspominać.

Postanowiłam opublikować dla Was kilka zdjęć i nagrań  z Nocy Poezji, zorganizowanej w naszej szkole w maju 2013 r. Był piękny- deszczowo- burzowy wieczór, ale to nie przeszkodziło licznie przybyłym miłośnikom poezji w dotarciu na spotkanie zorganizowane w naszej szkole. Oto krótka wspomnieniowa fotorelacja z tamtych wydarzeń. Utwór Do kołyski – Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, grupy Dżem, w amatorskim wykonaniu wszystkich uczestników Nocy Poezji, dedykuję wszystkim naszym czytelnikom.

DSCN5547

Jeszcze raz gorąco zapraszam na Noc Muzeum online, do Muzeum Literatury w Warszawie.

Pozdrawiam- Bożena Kusiuk