Biblioteka

BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA

Dzień dobry, drodzy czytelnicy!

Dzisiaj kilka przemyśleń na temat biblioteki, czytelnictwa i książek oraz kolejne propozycje książek do przeczytania.

Pamiętajcie, że nasz mózg- jak mięśnie- potrzebuje intensywnej gimnastyki.

Poczytaj na zdrowie !

O bibliotece:

„Biblioteka stanowi obszar wolnej miłości, ofiarowuje niezobowiązujące romanse, przelotne związki, kapryśne lektury, niekiedy zachwyt, czasem też ułudę, ale zawsze z możliwością szybkiej zmiany, książki sprawiają, że ruchliwa powierzchnia wydarzeń zatrzymuje się nagle. Zatrzymuje się cała rzeczywistość.”

Adam Zagajewski

 

„Rzeczywiście, często się zdarza, że idzie się do biblioteki, bo chce się książki o znanym tytule, ale główną funkcją biblioteki, a przynajmniej funkcją biblioteki w moim domu i w domach wszystkich znajomych, jakich możemy odwiedzać, jest odkrywanie książek, których istnienia się nie podejrzewało, a które, jak się okazuje, są dla nas niezwykle ważne.”

Umberto Eco

 

„Biblioteka jest bramą w czasie.”

Carlos Maria Dominguez

 

„Kiedy jakaś biblioteka przestaje istnieć, kiedy jakaś księgarnia na zawsze zamyka podwoje, kiedy jakaś książka ginie w otchłani zapomnienia, ci, którzy znają to miejsce, my, strażnicy ich dusz, robimy, co w naszej mocy, aby te bezdomne książki trafiły tutaj.”

Carlos Ruiz Zafón

 

„Są… książki – na podobieństwo okien otwierających się z ciemności na jasny świat. Książki takie dają oddech płucom, światło oczom, siłę sercom i dłoniom”.

Paweł Hertz

 

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”.

Monteskiusz

 

„Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy”.

Henryk Sienkiewicz

 

„Przy pomocy książek wielu staje się ludźmi uczonymi nawet poza szkołą, bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole”.

Jan Amos Komeński

 

„Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”.

Cyceron

 

„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra…”

Henryk Sienkiewicz

 

„Są… książki – na podobieństwo okien otwierających się z ciemności na jasny świat. Książki takie dają oddech płucom, światło oczom, siłę sercom i dłoniom”.

Paweł Hertz

 

Zachęcam serdecznie do czytania książek.

Wszystkim miłośnikom literatury fantastycznej polecam  książkę A. Sapkowskiego „Chrzest ognia”- trzeci tom „Sagi o wiedźminie”. Żeby poczytać wejdź na stronę-  https://czytac.com/java-book/book/sapkowski-andrzej_chrzest-ognia

Wszystkim miłośniczkom współczesnych romansów polecam powieść D. Steel Miłość silniejsza niż śmierć. Żeby poczytać wejdź na stronę https://czytac.com/java-book/book/steel-danielle_milosc-silniejsza-niz-smierc

 

Życzę miłej lektury.

Pozdrawiam- Bożena Kusiuk