AktualnościInternat

„Ale to już było…’’ Pożegnanie Maturzystów w internacie

     Cztery lata temu wielu obecnych maturzystów zamieszkało w internacie. Przeżyli tu lepsze i gorsze chwile – wyczerpujące kłótnie, później długie rozmowy, a na koniec wspólne wygłupy; nieposprzątane pokoje, nadszarpnięty regulamin, a potem niestety – konsekwencje; strofujący głos wychowawców, telefony do rodziców, ale też spokojne „chodź synu, córko wybaczam’’; pierwsze przyjaźnie i miłości. Spędzili z nami dużo czasu, wiele razem przeżyliśmy.

     15.04.2019 r. uroczyście ich pożegnaliśmy. Na tę okazję ich młodsze koleżanki i młodsi koledzy pod opieką Pań Moniki Błaszczak, Marty Lewczuk, Marty Musiatewicz przygotowali film ze wspomnieniami maturzystów. Musieli oni na przykład dokończyć zdanie „Internat kojarzy mi się z…”czy odpowiedzieć na pytania: „Za co dostałeś  punkty ujemne w internacie?”, „Co możesz powiedzieć na temat kolegów, koleżanek z internatu?”,„Co najbardziej smakowało ci w stołówce szkolnej?”. Następnie wychowankowie otrzymali słodkie i zabawne upominki – własne karykatury narysowane przez młodszych uczniów. Na koniec odbili na dużym kartonie swoją dłoń i ją podpisali. Karton zostanie oprawiony w antyramę i powieszony w internacie. W ten sposób chcieliśmy zachować sobie niewielką cząstkę tych, którzy odchodzą.

     Niektórzy z nich w szczególny sposób zasłużyli się dla internatu czego wyrazem było uzyskanie największej liczby punktów dodatnich – Paulina Turska, Rafał Koźliński, Adrian Krakowski. Im Kierownik internatu Arkadiusz Lotek wręczył nagrody książkowe.

   Całość zakończyły wspólne rozmowy i wspomnienia przy grillu przygotowanym przez Panie Agnieszkę Wieczorkowską-Dudzik i Agnieszkę Ludwisiak.

Marta Musiatewicz