Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu po raz kolejny wziął udział w społeczno-edukacyjnej akcji „Żonkile 2025”, upamiętniającej rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali poruszającą wystawę poświęconą pamięci bohaterów tamtych wydarzeń. Dodatkowo odbyły się lekcje historyczne, podczas których młodzież miała okazję zgłębić temat powstania oraz refleksyjnie spojrzeć na znaczenie pamięci o przeszłości. Tematem przewodnim tegorocznej Akcji Żonkile była odwaga. To właśnie ona pozwalała ludziom podejmować decyzje i działania w obliczu dramatycznych wydarzeń.
Akcja Żonkile przypomina nam o sile i determinacji tych, którzy walczyli o godność oraz prawa innych, niezależnie od okoliczności.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji – uczniom, nauczycielom, szkolnym koordynatorom akcji: Bożenie Kusiuk i Annie Salomon.
Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!
Akcja „Żonkile 2025” w ZSCKR Jabłoń
