AktualnościBibliotekaWolontariat

AKCJA CHARYTATYWNA UCZNIÓW ZSCKR JABŁOŃ „RAZEM DLA RODAKÓW ZE WSCHODU”

Za nami kolejna akcja charytatywna przeprowadzona przez wolontariuszy z Samorządu Uczniowskiego. Celem akcja pod nazwą „Razem dla rodaków ze wschodu” jest pomoc Polakom mieszkającym na Ukrainie.

W ramach akcji wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego zebrali na terenie szkoły 201,14 zł, za które zakupili produkty żywnościowe o długim okresie przechowywania. Zbierano również książki z polską literaturą piękną, książki dla dzieci oraz artykuły szkolne. Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Przeszłość- Przyszłości” z Puław przygotowane przez naszych wolontariuszy paczki trafią do najbardziej potrzebujących polskich rodzin mieszkających na Ukrainie.

W przeprowadzenie akcji na terenie naszej szkoły zaangażowali się następujący uczniowie: Aleksandra Janczura z kl. III FTP, Dominika Czajkowska z kl. III RTM, Natalia Soroka z kl. III RTM, Piotr Izdebski z kl. III RTM i Jakub Bzowski z kl. II TF.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

Bożena Kusiuk- opiekun Samorządu Uczniowskiego