Aktualności

AKADEMIA WIEDZY O MIĘSIE OD POLA DO STOŁU

W listopadzie br. uczennice naszej szkoły wzięły udział w regionalnym konkursie „Akademia wiedzy o mięsie od pola do stołu” Konkurs adresowany był do uczniów szkół o profilu rolno – spożywczym, a jego organizatorem była Unia Producentów i pracodawców Przemysłu Mięsnego.

 Celem konkursu była edukacja młodzieży oraz budowanie świadomości w zakresie tradycji i dorobku polskiego sektora rolno- spożywczego, możliwości związanych z pracą w tym obszarze gospodarki oraz promowanie spożycia i produkcji wołowiny oraz mięsa z indyka poprzez platformę edukacyjną wspierającą potencjalnych przyszłych pracowników sektora rolno – spożywczego i połączenie ich z praktyką.

W konkursie uczestniczyły uczennice klasy 4MTP: Ewelina Górska, Natalia Iwanejko,  Karolina Korybska, Marcelina Nieścioruk, Patrycja Piątek, Alicja Szymczak i Marlena Trubaj. Ich zadaniem było opracowanie hasła reklamowego dla kampanii promującej pracę i zatrudnienie w polskim przemyśle mięsnym.

Wykonanie zadania nie było łatwe, ale dziewczętom nie brakowało pomysłów i kreatywności. Ich hasło reklamowe zostało zauważone i docenione przez organizatorów konkursu. Za zaangażowanie i aktywny udział w konkursie uczennice otrzymały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

 

Życzymy kolejnych sukcesów!

 

Dorota Gajowy