AktualnościUncategorizedWycieczki

AGRICOLA – nowy partner ZSCKR w Jabłoniu

W dniu 21 .02. 2023r. odbyło się szkolenie  rolnicze, którego organizatorem była firma Agricola-Lublin.  Wraz z uczniami klasy 3 FTM mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładów dotyczących substancji aktywnych w środkach ochrony roślin, optymalnych terminów stosowania środków ochrony roślin a także zapoznać się z nowymi odmianami roślin rolniczych polecanych dla województwa lubelskiego. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rolników powiatu  parczewskiego i osób zainteresowanych rolnictwem. Zmiany klimatyczne  oraz postęp techniczny  zmuszają do stałego uaktualniania swojej wiedzy. Dzięki takim spotkaniom uczniowie ZSCKR w Jabłoniu mają możliwość  iść z duchem czasu i dostosowywać swoje gospodarstwa do wymogów Unii Europejskiej. Dziękujemy pani Marcie Klajdzie oraz zespołowi firmy Agricola za zaproszenie  i zainteresowanie ciekawymi tematami.