AktualnościZrealizowane

26 uczniów z naszej szkoły w II etapie ogólnopolskiego konkursu matematycznego “Sapere Aude”.

Miło nam poinformować, że do II etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego “Sapere Aude” zakwalifikowało się aż 26 uczniów z naszej szkoły. W I etapie, który odbył się 16 marca 2021 r.  wzięło udział 360 uczniów z 28 szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnicy z całej Polski zmierzyli się z ciekawmymi zadaniami matematycznymi i logicznymi, w których pojawiał się również nasz patron – August Zamoyski:

August Zamoyski wybrał się w podróż rowerową z Zakopanego do Paryża. Wyruszył w poniedziałek i każdego dnia pokonywał 80 km. Następnego dnia jego kolega Stanisław Ignacy Witkiewicz znany jako Witkacy, postanowił go dogonić. Pokonywał codziennie po 90 km.  Którego dnia tygodnia Witkacy dogonił Augusta?

W kuźni Hrabiego Zamoyskiego kowal ma wykonać prostokątne ramki z drutu o długości 40cm. Jakie wymiary powinna mieć ramka, aby ograniczała największe pole?

Zadaniem każdego ucznia przystępującego do I etapu było rozwiązanie w określonym czasie testu składającego się z 10 zadań. Najlepsze wyniki wśród uczniów naszej szkoły osiągnęli: Wasilewski Paweł (90%), Dobosz Konrad (80%), Wójcik Klaudia (80%), Ściuba Karolina (80%), Siuciak Jakub (80%) i Hołownia Mikołaj (80%). Kolejny etap już 20 kwietnia 2021 r. Trzymamy kciuki za naszą reprezentację i życzymy uzyskania kwalifikacji do etapu finałowego.

Nauczyciele matematyki