100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.AktualnościUroczystości

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 9 listopada w ZSCKR w Jabłoniu odbyły się uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęły się one wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego dokładnie o godzinie 11.11. Następnie pani dyrektor Agnieszka Piekarska w swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważne dla Polaków jest to święto i przypomniała o trudnej drodze Polski i Polaków do odzyskania niepodległości.

Uroczystość była również okazją do podsumowania działań realizowanych w szkole w ramach innowacji pedagogicznej „GODNOŚĆ – WOLNOŚĆ – NIEPODLEGŁOŚĆ – 1918 – 2018”. W montażu słowno – muzycznym zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego „Niepodległa malowana wierszem” i konkursu pieśni i piosenki patriotycznej. Uczniowie wystąpili także w etiudzie z zorganizowanego w szkole happeningu „Paderewski w Jabłoniu”.

Podczas apelu rozstrzygnięto również szkolne konkursy zorganizowane w szkole w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę  niepodległości.

Uroczystość zakończyła się degustacją tortów przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych w ramach II konkursu kulinarnego pod hasłem „Słodka Niepodległość”.

Regionalny Konkurs Historyczny “100 pytań na 100-lecie niepodległości”:
1 miejsce – Paweł Pawlik – LO w Parczewie   nagroda – tablet
2 miejsce – Karolina Kopińska – LO Parczew          nagroda – tablet
3 miejsce – Dominika Czajkowska –ZSCKR Jabłoń       nagroda–zestaw 5-ciu walizek podróżnych
Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych:
1 miejsce – kl. I FTP   nagroda – kosz słodyczy oraz organizery biurowe
2 miejsce – kl. II MTP   nagroda – kosz słodyczy
3 miejsce – ex aequo kl. I BT oraz kl. IV RTB    nagroda – kosze słodyczy
wyróżnienie specjalne – Magdalena Sidorczuk kl.IIIRTM  nagroda –  kuferek kosmetyczny
Historyczny Konkurs Plastyczny – “Tak rodziła się niepodległość”:
1 miejsce – Aleksandra Groszek kl.IV PT   nagroda–koc piknikowy oraz pistolet do kleju na gorąco
2 miejsce – Wiktoria Hurko kl.IPT nagroda – koc piknikowy
3 miejsce – Patrycja Makarewicz kl.IPT nagroda – koc piknikowy
wyróżnienie – Karolina Korybska kl.IIMTP nagroda – kuferek na biżuterię
wyróżnienie – Paulina Szwaj kl. II MTP nagroda – kuferek na biżuterię
Konkurs Poetycki – “Niepodległa malowana wierszem” :
1 miejsce – Paulina Turska kl.IV PT nagroda – kuferek kosmetyczny
wyróżnienie – Dominika Czajkowska kl.III RTM nagroda – kubek termiczny
wyróżnienie – Magdalena Sidorczuk   kl.III RTM nagroda – kubek termiczny
Konkurs na prezentację multimedialną – “Młody patriota”:
1 miejsce – Jakub Gruszczyk  kl. II MTP nagroda – powerbank
2 miejsce – Natalia Iwanejko  kl. II MTP nagroda – powerbank
3 miejsce – Alicja Szymczak   kl. II MTP nagroda – powerbank
wyróżnienie – Karol Teleszko kl. II FT nagroda – organizer biurowy
wyróżnienie – Paulina Szwaj  kl. II MTP nagroda – organizer biurowy
Szkolny turniej gry w “zośkę” :
1 miejsce – Artur Trochonowicz kl. IV RTB nagroda – lampka biurowa oraz kubek
2 miejsce – Michał Koszko   kl. II BT nagroda – kubek termiczny
3 miejsce – Adrian Kurowski      kl. I BT nagroda – kubek termiczny
Grupa tworząca haepenning ” Paderewski w Jabłoniu” – kosz słodyczy
Za wsparcie i okazaną pomoc, dzięki której możliwa była realizacja zadań w ramach innowacji dydaktycznej  “Godność – Wolność – Niepodległość 1918-208”  dziękujemy sponsorom:
Panu Januszowi Olszewskiemu – firma INTERMONT w Parczewie
Panu Markowi Olszewskiemu – firma JUPITER Zakład Usługowo-Produkcyjny
  Radzyń  Podlaski
Panu Januszowi Zielińskiemu – Centrum Motoryzacji w Parczewie
    Życzymy sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym !!!